Skambančios Ignalinos legendos

Apie projektą

Ežeringas ir legendomis apipintas Ignalinos kraštas nuo seno traukia keliautojus ir gamtos turizmo mėgėjus. Užburiantys vaizdai ir krašto gamtos grožis nevalingai žadina fantaziją ir skatina domėtis vietovardžių kilme, domėtis legendomis, padavimais ir sakmėmis. 

Tad šiuo šį projektą sudarančiu renginių ciklu siekiama išsaugoti ir populiarinti Ignalinos krašto nematerialųjį kultūros paveldą, pasireiškiantį  žodinės kūrybos tradicijose – legendose, sakmėse, padavimuose – ir tuo pačiu aktyvinti, skatinti kultūrinį turizmą bei siūlyti kokybiškas, aukštos meninės vertės kultūrines paslaugas ne tik mūsų krašto bendruomenei, bet ir gausiai čia besilankantiems turistams iš  Lietuvos ir užsienio.

Be to, Ignalinos krašto legendas, padavimus ir sakmes ne tik pagarsinsime tose vietose,  iš kur jos  kilę ar buvo užrašytos, bet ir išsaugosime skaitmeniniame formate, kuris taptų prieinamas kiekvienam šiuo kraštu besidominčiam  turistui ar vietos gyventojui.

Projekto metu 2020 metų rugsėjo mėnesį vyko keturi renginiai gražiausiose ir lankomiausiose Ignalinos krašto vietovėse – ant legendinio Ladakalnio, prie istorinės Palūšės bažnyčios, šalia padavimais apipinto Mažulonių piliakalnio ir Ignalinos miesto centre stūksančios „Ignalinos legendos“ skulptūros. Pasibaigus renginiams prasidėjo legendų, padavimų ir sakmių garso įrašų gamyba, sklaida.

Keturių renginių metu  pristatyta:

legendos, sakmės ir padavimai, susiję su renginio apylinkėmis, kurias renginių metu skaitė profesionalūs aktoriai – Birutė Mar, Giedrius Arbačiauskas – ir Ignalinos krašto tarme kalbantys pasakoriai, skambėjo garsių Lietuvos bardų – solistų ir duetų – autorinės koncertinės programos, Ignalinos krašto folkloro ansamblio „Čiulbutė“ atliekamos liaudies dainos, aktorių skaitoma lietuvių autorių poezija, Ignalinos teatro bičiulių bendruomenės teatralizuoti intarpai ir apjungimai.

 

Projekto renginių ir legendų įrašus pažiūrėti ir perklausyti galima projekto svetainėje www.ignalinoslegendos.lt

Rėmejai

Organizatorius

Partneriai

Ignalinos rajono kultūros centras
Įmonės kodas: 305616878
Ateities g. 43, LT-30119, Ignalina

Bilietų kasa: +370 386 52 992
Direktorius: +370 386 52 185
El. paštas:

2022 © Ignalinos rajono kultūros centras. Visos teisės saugomos

Skip to content