Profesionalių teatrų festivalis vaikams ir jaunimui „TEATRO GENAS“

Ignalinos rajono kultūros centras kartu su partneriu – Molėtų kultūros centru, 2020 m.  rugsėjo – lapkričio mėn. vykdė dėl pandemijos iš pavasario į rudenį perkelto  projekto TEATRO GENAS veiklas, kurias iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba. 

Projekto forma – teatrinių renginių vaikams ir jaunimui ciklas, kurio tikslas – sužadinti TEATRO GENĄ vaikų ir jaunimo tarpe, ugdyti teatru, padėti išlaisvinti asmenybę ir jo kūrybiškumą.

Šiuo projektu tikimasi mažinti regionuose gyvenančių  jaunimo ir vaikų  kultūrinę atskirtį, ugdyti jų kūrybinį potencialą, gilinti žinias apie kultūros ir meno procesus bei suteikti žinių , kompetencijų asmeniniam tobulėjimui, visuomeninei ir kultūrinei saviraiškai bei veiklai. Projekto metu  buvo parodyti  keturių Lietuvos profesionalių teatrų spektakliai. 

Dėl COVID 19 įvestų mokinių tarpusavio bendravimo apribojimų,  projekte dalyvauja Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos pradinių klasių mokinių grupė, kuriuos  spektakliais ir kūrybinėmis laboratorijomis džiugina Klaipėdos jaunimo teatras ir Vilniaus teatras „Lėlė“.

Rugsėjo 15 d. Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje svečiavosi Klaipėdos jaunimo teatras,  II – III klasių mokiniams parodęs spektaklį „Pasakų personažai atgyja“ ir kvietęs į kūrybines dirbtuves „Užkulisiai“. Rugsėjo 16 d. šis teatras svečiavosi Molėtuose.

Rugsėjo 17 d. Ignalinos gimnazijos I-II klasių mokiniai turėjo galimybę dalyvavauti Nacionalinio dramos teatro režisieriaus Pauliaus Tamolės režisuotame spektaklyje „#beskambučio“, kuris vyko įvairiose gimnazijos erdvėse. Kaip teigia spektaklyje vaidinanti aktorė Justina Nemanytė, tai net ne spektaklis, tai pasibuvimas kartu tam tikrose atmosferose, asociacijose, potyriuose. 

Rugsėjo 24 d. Ignalinos Česlovo Kudabos pradinukai matė Vilniaus teatro „Lėlė“ virtualų išgyvenimo spektaklį „ČIPOLINAS“, turėjo galimybę pasikalbėti su jame vaidinančiais aktoriais ir dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse su lėlininku Rimantu Driežiu. 

Rugsėjo 25 d. projekto veiklos persikėlė į Molėtus ir čia buvo parodytas dar vienas Vilniaus teatro „LĖLĖ“ spektaklis „Karalius UBU“, kurį kartu su Molėtų žiūrovais stebėjo grupė projekte dalyvaujančių Ignalinos rajono mokinių.

Dėl šalyje paskelbto karantino paskutinis projekto spektaklis FREELANCERIAI (Alytaus miesto teatras, rež. A. Dilytė), lapkričio 13 d. 15 ir 18 val. Ignalinos ir Molėtų žiūrovams buvo rodomas nuotoliniu būdu. Lapkričio 17 d. įvyko spektaklio kūrybinės grupės, Ignalinos gimnazijos teatro IKI  bei Molėtų Kultūros centro teatro studijos REMARKA nuotolinė vaizdo konferencija, kurios metu jaunieji teatro studijų aktoriai turėjo galimybę pabendrauti su vaidinusiais profesionaliais aktoriais ir spektaklio režisiere, buvusia ignaliniete ir IKI teatro nare Agne Dilyte.

Ignalinos rajono kultūros centras
Įmonės kodas: 305616878
Ateities g. 43, LT-30119, Ignalina

Bilietų kasa: +370 386 52 992
Direktorius: +370 386 52 185
El. paštas:

2022 © Ignalinos rajono kultūros centras. Visos teisės saugomos

Skip to content