Skip to content

Verbų rišimo edukacija Strigailiškyje

Verbų sekmadienis – atbundančio pavasario šventė kai iš po žiemos miego atgyja ne tik gamta , bet ir visa kas gyva. Iki šiol Lietuvoje gaji tradicija Verbų sekmadienio rytą namiškius nuplakti šventinta verba, kad visi būtų sveiki ir stiprūs.

Artėjant Verbų sekmadieniui Strigailiškyje vyko verbų rišimo edukacinis  užsiėmimas Verbų rišėja,

Zofija  Laurinėnienė supažindino su verbų rišimo technika, kilme ir paplitimu. Kaip sakė gerbiama Zofija  tikroji verba mūsų krašte – puokštelė suskinta iš gluosnio ir kadagio šakelių – tai anksti pavasarį prabundančių medžių ir krūmų ir amžinai žaliuojančių augalų šakelės. Šiandien paplitusios ir kitokios verbos – tai ant sauso medinio kotelio iš vienos pusės ar aplinkui tvirtai supinta spalvinga rykštelė, įvairaus rašto, susidedančio iš savitai derinamų įvairiaspalvių augalų :sausučių žiedelių, smilgų, motiejukų, viksvų, nendrių , linų, rugių varpų, nudažytų skiedrelių  ir kt. Zofija negailėjo praktinių patarimų , mokino kaip teisingai rišti verbas, papasakodama apie augalų rinkimą , džiovinimą, spalvų derinimą. Kiekviena surišta verba yra savaip graži.  Moterys džiaugėsi išmokę surišti įvairias verbas, ne tik iš kadagio, bet ir spalvingas iš įvairių džiovintų žolynų .Nuoširdus ačiū gerbiamai Zofijai.

IRKC Strigailiškio padalinio kultūros ir laisvalaikio organizavimo specialistė Rima Grušnienė

Kitos naujienos

Koncertas Strigailiškyje

Penktadienio vakarą strigailiškiečiai rinkosi į Irkc Strigailiškio padalinį, kur nuotaikingą koncertą dovanojo vokalinis moterų trio“Vėtrungė“.

Strigailiškio šventė 2021

Strigailiškyje šurmuliavo dviguba šventė. Ganėtinai karštą birželio popietę strigailiškiečiai rinkosi į tradicinę kraštiečių šventę „

Atvelykio popietė Strigailiškyje

Pirmąjį sekmadienį po šventų Velykų švenčiamas Atvelykis, dar vadinamas „Vaikų Velykėlėmis“. Šios šventės svarbiausias simbolis

Skip to content