Skip to content

UŽGAVĖNĖS ŠIŪLĖNUOSE

Kiekvienais metais šiūlėniškiai švenčia tradicinę Užgavėnių šventę, stengdamiesi  triukšmingai išvyti žiemą, tačiau šiemet dėl pandemijos Užgavėnių šventės smagios ir linksmos negalėjome organizuoti.

Šie metai ypatingi, ne vien dėl karantino – Užgavėnės sutampa su brangia Valstybės atkūrimo švente, kuri šį kartą taip pat neįprastai tyli. 

Užgavėnės – skirtos žiemai išvaryti, pavasariui prišaukti, nes mūsų manymu, tradicija gyva tik veiksme. Todėl sugalvojome nors trumpai bet linksmai išvaryti Žiemą.

Užkūrėm simbolinį laužą ir kepėm blynus, nepamiršom ir svarbiausio valgio – mėsos. Juk paskutinė mėsėdo diena ir bus vasario 16 dieną.

Stebėjom Lašininio ir Kanapinio grumtynes ant sniego ir džiaugėmės, kad tik Kanapinis laimėtų, antraip žiemos ilgai neatsikratysime.

Visos Užgavėnių linksmybės buvo skirtos žemės gyvybinėms jėgoms sužadinti.

Gražiai pasipuošusios ir  besišypsančios dvi Užgavėnių „persirengėlės“, tupinčios ant sniego pusnies, prie IKRC Šiūlėnų padalinio pastato, sveikina visus visus, linkėdamos nepamiršti paminėti šios žiemos išvarymo šventės, gerai nusiteikti, būti sveikiems ir laukti atbundančio pavasario. IRKC Šiūlėnų padalinio informcija

Kitos naujienos

Šv. Agotos – Duonos diena

IRKC Šiūlėnų senųjų amatų padalinys tęsdamas savo krašto gilias tradicijas organizuoja duonos kepimo šventę, skirtą

Džiaugsmingi Šiūlėnai

Kad šventės būtų džiugios, reikia mokėti jų laukti. Iki Kalėdų nereikėtų jokių ypatingų džiaugsmų ar

Skip to content