Skip to content

Atvelykio šventė „Rid rid margutis“ Rimšėje

Rimšės krašto gyventojai, tęsdami Atvelykio tradicijas, šventė mažųjų Velykėles „RID RID MARGUTIS“. Tai  rimšiečių pamėgta ir kiekvienais metais švenčiama šventė, kuri šiais metais vyko balandžio 10 dieną, šeštadienį, 13 valandą.  

Šventei paminėti nuo Šv. Velykų iki Atvelykio buvo paskelbtas „Velykinio margučio čempionatas“,  iki kurio, visą savaitę galima buvo pristatyti papuoštą margutį.

Velykinio margučio čempionato tikslas – paminėti Pasaulinę gyvybės dieną ir šia proga  pasveikinti Rimšės miestelio gyventojus su švente, pasidžiaugti ateinančiu pavasariu. Čempionato metu pristatyta gausybė margučių – vienas už kitą gražesnis ir margesnis. Velykiniai margučiai buvo pateikti įvairiais būdais: išlankstytose iš stalo servetėlių gėlių formose, primenančiose Ignalinos  simbolį – leliją,  su dekoro elementais ir įvairiais velykiniais papuošimais. Akis džiugino įvairios jų spalvos ir dydžiai: vieni dideli – žąsų, kiti mažesni – vištų ir netgi visai maži – putpelių kiaušiniai. Visi labai spalvingi, įdomūs ir gražūs. Išmarginti svogūnų lukštais, skutinėti, vašku ar dažais. Visiems dalyviams buvo padėkota, įteiktos dovanėlės.  Šventės metu Rimšės kultūros centro kiemelyje prie Velykinių dekoracijų vaikai mielai fotografavosi ir įdėdavo margutį į pintą krepšelį su raštelių, kuriame įrašydavo išmarginto margučio autorių.

 Į Atvelykio šventę pas vaikus atkeliavo Velykų bobutė, kurią lydėjo kiškučiai. O kaip gi šventė be Velykų bobutės? Bobutės vežimo ratai cukriniai, skubėta per miškus, per balas. Vežimo ratai sušlapo ir ištirpo, kiškiai išsilakstė. Bobutė atvyko į šventę pilnu krepšiu margučių ir dovanų. Šventės metu vaikai minė  mįsles, šoko ir dainavo. Prisiminti senieji Atvelykio papročiai: vaikai suposi sūpynėmis, vyko margučių ridenimo varžytuvės, pasektas pasakojimas „Apie paukštį ir kiaušinį“, prisiminta Velykinių margučių spalvų simbolika, raštų reikšmės.

Velykų bobutė visus vaikus, dalyvavusius šventėje, apdovanojo velykinių zuikučių lauktuvėmis.

Dėkojame dalyviams už dalyvavimą, gerą nuotaiką ir linksmai praleistą laiką.

IRKC Rimšės padalinio kultūros ir laisvalaikio organizavimo specialistė Svetlana Panavienė.

Kitos naujienos

Skip to content