Skip to content

Tradicinė Joninių šventė Mažėnuose

Š. m. birželio 19 d. IRKC Mažėnų padalinyje, vyko tradicinė Joninių šventė, kuri šiemet išsiskyrė itin karštu oru, viliojo smagiomis dainomis bei gera nuotaika.

                      Ruoštis Joninėms mažėniškiai pradėjo dar išvakarėse. Vyko kūrybinės dirbtuvėlės. Edukacijos metu dalyviai mokėsi pinti vainikus, daryti puokštes.  Buvo dekoruojamos patalpos, kuriose kitą dieną vyko Joninių šventė.

Tradiciškai šventėje dalyvavusius Jonus ir Janinas pasveikino ir ąžuoliniais vainikais papuošė šventės vedėjos Angelija Kolelienė  ir  Ramunė Danilevičienė. Vedėjos prisiminė šventės papročius ir tradicijas,varduvininkams  linkėjo: laimės, sveikatos, ilgų gyvenimo metų.

Šventės dalyviams gerą laiką dovanojo charizmatiškieji muzikantai iš Mielagėnų krašto – kapela ,,Dainoriai“.

Po šventinio koncerto visi dalyviai susibūrė lauke, jog kartu užkurtų Joninių laužą. Juk nuo seno tikima, kad ugnis – stebuklinga. Ji ne tik apvalo, bet ir suteikia jėgų, gydo.

Pagrindinė ir mistiškiausia Joninių nakties tradicija – paparčio žiedo paieškos. Teigiama, kad lygiai vidurnaktį pražysta papartis, o tas, kuris suras tik akimirkai prasiskleidusį jo žiedą, įgaus neregėtų galių, supras visas gamtos paslaptis, įmins kitų žmonių mintis, pradės matyti tai, kas šiaip nematoma, įgis amžiną laimę. Paparčio žiedą Mažėnuose šiemet rado viena iš  jauniausių šventės dalyvių  – Viktorija.

 Nuoširdžiai dėkoju visiems šventės dalyviams už aktyvų dalyvavimą bei renginio rėmėjams Mažėnų bendruomenei ir N. Daugėliškio seniūnijai už pagalbą organizuojant šiųmetinę  Joninių šventę.

https://www.facebook.com/liudmila.kazakeviciene/posts/4228359127184330

IRKC Mažėnų padalinio kultūrinių veiklų organizatorė Liudmila Kazakevičienė

Kitos naujienos

Knygos pristatymas Mažėnuose

Slėpdamiesi klevų pavėsyje nuo aitrių saulės spindulių, rugpjūčio 14 dienos popietę susėdome IRKC Mažėnų padalinio

Atvelykio šventė Mažėnuose

Gražiai pasakyta, kad Atvelykis „panašus į upelį, kuris ištryškęs iš Velykų šaltinio ima šakotis, kad

Virtuali paroda ,,Užgavėnių kaukės”

Kaukių gamybos ir Užgavėnių šventės akimirkos IRKC Mažėnų padalinyje. Daugiau parodos akimirkų čia: https://www.facebook.com/media/set?vanity=liudmila.kazakeviciene&set=a.3847305791956334

Skip to content