Skip to content

Tradicinių Joninių šventė Linkmenyse

Joninės yra trumpiausios nakties ir ilgiausios dienos, visokiausių burtų, paslapčių ir stebuklingų išsipildymų šventė. Juk tik šios nakties vidurnakčio tyloj galima rasti išminties žiedą , kuris sako : pažiūrėk , kas tu esi , gal tu esi daugiau , negu matai, jauti, užuodi, ar gali paliesti. Galbūt, tokia naktis tai užuomina, kad viskas praeina,  kad bėgantis laikas negrįžtamai pakeičia mus.

 Joninės Linkmenyse kasmet privilioja gausų būrį dalyvių, pasirengusių ilgai nemiegoti ir iš širdies pasilinksminti. Nors Joninės – visus džiuginanti šventė, bet vis tik per šią šventę didžiausias dėmesys skiriamas šio vardo savininkams.  Sveikinimo žodį susirinkusiems tarė seniūnas Jonas Alekna  irgi nešiojantis patį  tinkamiausią šios dienos šventei  – Jono  –  vardą. 

Joninių nakties šventę kvietėme švęsti taip, kaip švęsdavo mūsų senoliai: nupynėme vainikus, kuriais vainikavome  varduvininkus, deginome laužą, ieškojome paparčio žiedo, skambėjo muzika, dainavome ir šokome, prisiminėme šios nakties papročius, kvietėme jų laikytis.  Šventinėje programoje dalyvavo  mažosios dainininkės Katerina ir Karolina; Sigito Kirkos ir Gražinos Ragaišienės  duetas, Vinco Kliuko vadovaujama kapela ,, Lanksva“  ir   muzikantas Petras Bernatavičius.

Esame dėkingi visiems atėjusiems ir šventėje aktyviai dalyvavusiems, šventei pasiruošti padėjusiems visiems seniūnijos darbuotojams, įgarsintojui, vainikus pynusioms ir laužą krovusiems. Nuoširdų ačiū tariame visiems šventės rėmėjams : Žanetai ir Antanui Kibickams, Deimantui ir Irmantui Čeberakams, Laimai ir  Rimantui Rakauskams,  Žanetai Meidūnienei , Ignui Mastenicai,  Remigijui Veličkai ir Marijai Kirkienei..

  Neprailgo vakaras nė vienam atėjusiam.  Joninių nakties stebuklais  visus kvietėme tikėti, šokti ir linksmiems būti,  savo laimę išsiburti, per laužą peršokti , nuogiems rasoj pasivolioti,  saulę pasitikti ir naujų jėgų pasisėmus grįžti prie darbų, kuriuos dar liko nudirbti ir kitų švenčių linksmybių sulaukti. Ir saulei trumpam pasislėpus, skambėjo muzika ir dainos, šokio sūkury sukosi poros, degė joninių laužas pražydo ir simbolinis paparčio žiedas, kurį šiais metais surado Aurelija ir Mindaugas.

 Linkmenų kaimo bendruomenė ,vykdydama  Ignalinos VVG  finansuojamą projektą ,, Šventės vieniją bendruomenę‘‘, nupirko 30 sulankstomų lauko suolelių, kurių patogumu jau antrus metus išbando į organizuojamas šventes atėjusieji.

 IRKC Linkmenų padalinio renginių organizatorė  Marytė Alesionkienė.
Ignalinos rajono Linkmenų kaimo bendruomenės informacija.

Kitos naujienos

Skip to content