Skip to content

„Sudie, gražuole vasara“ Kazitiškyje

      Paskutinį rugpjūčio penktadienį, lyjant smarkiam lietui, griaudžiant perkūnui, blyksint žaibams, krentant medžių lapams  visi norintys rinkosi į Kazitiškio padalinio salę palydėti tradicine tapusios  vasaros šventės.

     Renginio pradžioje nuskambėjo  Stasio Šimkaus daina ,, Kur bakūžė samanota“, kurią atliko solistas Alvydas Jurgaitis. Tai pamąstymas apie savo gimtinę, jos grožį.

Susirinkusius ir svečius sveikino Kazitiškio seniūnas Drąsutis Jelinskas, Ignalinos rajono meras Justas Rasikas su administracijos direktorė Jūrate Balinskiene. Dėl lietaus gaila mūsų mažųjų vaikučių, tačiau, kaip sakė meras – batutas bus, tik reikia, kad nusišypsotų saulutė.

Šioje šventėje koncertavo net keturi kolektyvai: Irkc Kazitiškio padalinio ansamblis ,,Kazitiškiečiai“, Ceikinių krašto muzikos mėgėjų kolektyvas ,,Serbenta“, Rimšės krašto muzikos mylėtojų kolektyvas ir Trūdų bendruomenės kapelija ,,Sodiečiai“. Kaip niekad smagu buvo klausytis dainų, pasakojimų, skambios muzikos, kurios jau tikrai esame pasiilgę.

Kazitiškio biblioteka ir Kazitiškio padalinys skelbė konkursą ,,Vasaros žiedai“. Konkurso dalyviams buvo įteiktos padėkos: Irinai Pachomovai, Rasai Budrienei, Ingai Gasparavičiūtei, Onutei Maciulevičienei, Ramunei Šimkovičienei ir Elvyrai Avdejevai.

Pabaigoje  koncerto skambėjo  daina ,,Sudie, gražuole vasara“( P. Gaulės žodžiai ir V. Telksnio muz.), kurią dainavo visi kolektyvai .

     O kaip gi šventė be skanios žuvienės ir bulvienės? Nors ir lietus pliaupė,bet po koncerto visi vaišinosi ir žuviene, ir bulviene, kurias virė švedriškiečiai Alina ir Viktoras Ivanovai, bei Jolita Neciunskienė.

     Visko buvo daug, o svarbiausia daug prisiminimų, pokalbių apie vargus, džiaugsmus. Šiandien turime kuo pasidžiaugti. Šitiek šviesių minčių pasėta, tiek gerų žodžių pasakyta, tiek skambių dainų sudainuota. Tebus Jums visiems palankios žvaigždės. Ačiū visiems, kurie buvote drauge, ačiū garbingiems svečiams, ačiū dainorėliams, ačiū šios šventės dalyviams, pagalbininkams ir šventės rėmėjams.

      Už muziką, dainas ir pasakojimus dėkojame Rimšės, Ceikinių, Kazitiškio, Trūdų bendruomenės kapelijai ,,Sodiečiai“ dainininkams ir muzikantams,

Nuoširdžiai dėkojame šventės rėmėjams- UAB,, LEGRA“ ir vadovui Valdui Pipikui, UAB               ,,IDAVANG“ ir direktoriui Sauliui Leonavičiui.

 Informaciniams rėmėjams, padėjėjams ir pagalbininkams, prisidėjusiems prie šios šventės. Kazitiškio seniūnijos seniūniui Drąsučiui Jelinskui ir jo komandai.

 Kazitiškio bendruomenės pirmininkui Laimiui Juodkai, Švedriškės kaimo bendruomenei „Santalka“, Grybėnų kaimo bendruomenei, Danutei ir Gintautui, Birutei Ir Vilhelmui, Vandai, Iljai, Nadieždai, Nerijui, Kęstui, Vladui, Albinui, Giedriui.

 Už saldžias dovanas- Glinskų ir Šimkovičių šeimynoms, ūkininkei L. Ralienei ir šventės vedėjai Kazitiškio bibliotekininkei Daliai Koršul.

         Išeini į lauką ir girdi – skrenda, liūdnai klykdamos lėtai plasnoja gervės. Lygi pat širdies nusmelkia tylus, bet skvarbus šauksmas. Jame atsisveikinimo liūdesys ir kvietimas į tolumas, į nežinomybę. Ateina ruduo…

Irkc Kazitiškio padalinio kultūrinių veiklų organizatorė Danutė Gasiūnienė

Kitos naujienos

Liepos 6-oji Kazitiškyje

Liepos 6- osios vakarą į Kazitiškio parką, prie Senojo Ąžuolo , rinkosi kaimo bendruomenė ir

Motinos diena Kazitiškyje

  ,,Gražiausi žodžiai, Mama, TAU“Kad ir kuriame žemyne būtume, Motinos dienos esmė visur ta pati-

Skip to content