Pirmadienis, 2024 birželio 17
Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Šokio filmų vakaras

Data:
2024 birželio 10
Pradžia:
18:00-20:00

Jau šiandien, 18 val. Ignalinos rajono kultūros centre vyks paskutinysis respublikinio šokių festivalio „Šokanti Ignalina 2024“ renginys – šokio filmų vakaras bei diskusija su režisieriais Mariumi Paplausku ir Greta Grinevičiūte.
Šokio filmų vakaro metu žiūrovai galės išvysti net tris šokio filmus:
Šiuolaikinio šokio menininkė Greta Grinevičiūtė pristatys šokio filmą „Šokis tėčiui“, kuriame vaizduojama, kaip namų aplinkoje filmo autorė ieško gilesnio ryšio su tėčiu, dalinasi mintimis apie šokį, atlieka ištraukas iš šokio spektaklio, improvizuoja.
Antrasis G. Grinevičiūtės kūrinys – dokumentinis šokio portretas „Airos šokis“. Šis filmas kvies žiūrovą pažinti vieną garsiausių Lietuvos šiuolaikinio šokio kūrėjų Airą Naginevičiūtę. Šokio kalboje ir gyvenimiškų pokalbių nuotrupose slypi filosofiškas požiūris į gyvenimą ir kūrybą, kurį filmo kūrėjai kartu su choreografe kviečia patyrinėti kartu.
Trijų dalių psichologinės biografijos „Atsinešiau su savimi“ filmą pristatantis kūrėjas Marius Paplauskas filmu kviečia naujai pažinti Lietuvoje žinomus šiuolaikinio šokio menininkus Airidą Gudaitę, Mantą Stabačinską ir Agnietę Lisičkinaitę. Menininkų portretai atitraukia juos nuo scenos šviesos ir įdėmiu, tačiau itin jautriu žvilgsniu tyrinėja asmeninėje erdvėje atsiveriančias žmogiškumo puses. Trauminės patirtys tampa šių asmenybių impulsu kurti šokį ir savąjį „aš“, kalbėti savo kūnu ir idėjomis, įgalinti kito kūrybą ir pažinimą.
Po peržiūros žiūrovai kviečiami pasilikti pokalbiui su filmų kūrėjais apie šokio filmų žanrą, paliečiant ir asmenines šokio menininkų kūrybines tendencijas ir kūrimo procesus.

Ignalinos rajono kultūros centras
Įmonės kodas: 305616878
Ateities g. 43, LT-30119, Ignalina

Bilietų kasa: +370 615 91323
Direktorius: +370 686 95225
El. paštas: info@irkc.lt

2022 © Ignalinos rajono kultūros centras. Visos teisės saugomos