Skip to content

Šiūlėnų padalinys

Adresas: Didžioji g. 11, LT-30294 Šiūlėnų k., Ignalinos r. 

Мetodininkė, laikinai vykdanti direktoriaus pavaduotojo funkcijas Marijona Lukaševičienė

Tel.: +370 616 85 135
El. p.:

Šiūlėnų senųjų amatų padalinio veikla yra nukreipta į tautinio paveldo produktų išsaugojimą, tradicinių amatų mokymą, amatų demonstravimą, populiarinimą ir kūrimą.

Čia rengiamos edukacinės programos moksleiviams ir suaugusiesiems, organizuojami valstybinių švenčių minėjimai, tradiciniai šio krašto renginiai bei šventes, įgyvendinami kultūrinio bendradarbiavimo projektai, rengiamos ekspozicijos ir parodos, bendradarbiaujame su kitais kultūros ir meno kūrėjais, Ignalinos rajono bei vietos bendruomene.

Edukacinės programos tikslas sudaryti palankias sąlygas senojo vilnos vėlimo amato išsaugojimui, perėmimui ir populiarinimui.

Programos metu dalyviai supažindinami su vilnos rūšimis, paruošimu, naudojimo buityje galimybėmis. Pristatoma milo, veltinio vėlimo technologija. Programos dalyviai gauna priemones, su kuriomis mokomi pasigaminti vilnos gaminį savarankiškai.

Stengėmės, kad lankytojui būtų įdomiau, patraukliau ne tik pamatyti eksponuojamą rankų darbo kūrinį, bet ir išvysti gamybos procesą ar net išbandyti tai pasigaminti.

Padalinio renginiai

Dėl susiklosčiusios epidemiologinės situacijos, visiems, norintiems dalyvauti uždarose patalpose vykstančiuose renginiuose privaloma užsiregistruoti iš anksto. Registracijos metu būtina pateikti savo vardą, pavardę, telefono numerį ir gyvenamosios vietos adresą. Registracijos nuorodos į kiekvieną renginį ieškokite prie renginio aprašymo.

Suplanuotų renginių nėra

Padalinio naujienos

Šiūlėnai

UŽGAVĖNĖS ŠIŪLĖNUOSE

Kiekvienais metais šiūlėniškiai švenčia tradicinę Užgavėnių šventę, stengdamiesi  triukšmingai išvyti žiemą, tačiau šiemet dėl pandemijos Užgavėnių šventės smagios ir linksmos negalėjome organizuoti. Šie metai ypatingi,

Plačiau »
Padaliniai

Šv. Agotos – Duonos diena

IRKC Šiūlėnų senųjų amatų padalinys tęsdamas savo krašto gilias tradicijas organizuoja duonos kepimo šventę, skirtą Šv. Agotos dienai paminėti, šiemet šventė vyko virtualioje erdvėje, todėl

Plačiau »
Padaliniai

Atmintis gyva, nes liudija

Ignalinos rajono kultūros centras prisijungė prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir visų įstaigų languose įžiebė atminimo žvakeles.https://youtu.be/WBzW_yj2pss Istorines 1991-ųjų sausio akimirkas kviečiame prisiminti

Plačiau »
Šiūlėnai

Džiaugsmingi Šiūlėnai

Kad šventės būtų džiugios, reikia mokėti jų laukti. Iki Kalėdų nereikėtų jokių ypatingų džiaugsmų ar linksmybių. Tai laukimo laikotarpis, susijęs su tyla, įsiklausymu. Tai savotiškas

Plačiau »
Skip to content