Skip to content

Šiūlėnų padalinys

Adresas: Didžioji g. 11, LT-30294 Šiūlėnų k., Ignalinos r. 

Marijona Lukaševičienė

Tel.: +370 616 85 135
El. p.:

Šiūlėnų senųjų amatų padalinio veikla yra nukreipta į tautinio paveldo produktų išsaugojimą, tradicinių amatų mokymą, amatų demonstravimą, populiarinimą ir kūrimą.

Čia rengiamos edukacinės programos moksleiviams ir suaugusiesiems, organizuojami valstybinių švenčių minėjimai, tradiciniai šio krašto renginiai bei šventes, įgyvendinami kultūrinio bendradarbiavimo projektai, rengiamos ekspozicijos ir parodos, bendradarbiaujame su kitais kultūros ir meno kūrėjais, Ignalinos rajono bei vietos bendruomene.

Edukacinės programos tikslas sudaryti palankias sąlygas senojo vilnos vėlimo amato išsaugojimui, perėmimui ir populiarinimui.

Programos metu dalyviai supažindinami su vilnos rūšimis, paruošimu, naudojimo buityje galimybėmis. Pristatoma milo, veltinio vėlimo technologija. Programos dalyviai gauna priemones, su kuriomis mokomi pasigaminti vilnos gaminį savarankiškai.

Stengėmės, kad lankytojui būtų įdomiau, patraukliau ne tik pamatyti eksponuojamą rankų darbo kūrinį, bet ir išvysti gamybos procesą ar net išbandyti tai pasigaminti.

Padalinio renginiai

Padalinio naujienos

JONINĖS KAČERGIŠKĖJE

Joninės – pati svarbiausia mūsų lietuvių šventė. Kačergiškėje, birželio 24 d. vyko tituliniai Šv. Jono Krikštytojo atlaidai ir šventė. Šv. Mišias aukojo kunigas Bernardas Augaitis.

Plačiau »

Popietė Motinoms Šiūlėnuose

Ši tradicinė šeimos šventė Lietuvoje minima nuo 1928 metų. Nuo tada kiekvieną gegužės mėnesio pirmąjį sekmadienį priimta sveikinti Mamas. Simboliška, kad ši diena švęsti pradėta

Plačiau »

Kviečiame skirti 1,2 % GPM

Mieli Ignalinos rajono kultūros centro lankytojai ir visi mūsų draugai, kviečiame paremti Ignalinos rajono kultūros centro kultūrines veiklas ir skirti 1,2 % GPM 1,2% GPM

Plačiau »

Atvelykio pramogėlė Šiūlėnuose

Vaikų Velykėlių (Atvelykio) tradicijos itin artimos pačioms Velykoms: vėl yra dažomi ir ridenami margučiai. Taip pat yra žaidžiami įvairiausi linksmi žaidimai – nes šios šventės

Plačiau »
Skip to content