Skip to content

Ceikinių padalinys

Adresas: Bažnyčios g. 18, LT-30185 Ceikinių k., Ignalinos raj.


Ema Trapikienė
Tel.: +370 609 83 356
El. p.: 

Veikiantys kolektyvai

Ignalinos rajono kultūros centro Ceikinių padalinys kitaip dar vadinamas kaimo seklyčia. Čia vyksta skirtingos veiklos: parodos, edukacijos, popietės, koncertai, minėjimai, diskotekos, įvairūs renginiai. Didelis dėmesys skiriamas senųjų amatų puoselėjimui ir pristatymui, stengiamasi, jog įvairia veikla užsiimančių Ceikinių krašto gyventojų darbai būtų matomi ir žinomi ne tik Ceikinių seniūnijoje. Tad rengiami įvairūs video pristatymai apie šio krašto žmonių amatus, veikiančias parodas, edukacijas. Yra susikūręs ne vienas saviveiklininkų kolektyvas.

Daugiau informacijos galite pamatyti socialiniuose tinkluose:

Šiose paskyrose pateikiamos ne tik Ignalinos rajono kultūros centro Ceikinių padalinio naujienos, bet ir Ceikinių bibliotekos, mokyklėlės, visos seniūnijos naujienos – dirbame draugiškai, kartu, todėl turime bendras paskyras visiems, kur keliame visas Ceikinių krašto naujienas.

Folkloro kolektyvas „SERBENTA“

Šiuo metu kolektyvą sudaro vien moterys – Janina Tuskenienė, Aldona Garlienė, Ona Vitkauskienė, Ema Trapikienė, Ona Martinėnienė, Laima Mikalkienė, Danutė Švogžlienė. “Serbenta” pavadinimas asocijuojasi su serbentų uogomis – pagal spalvas sutapatinama, kokias dainas gali dainuoti kolektyvas. Liūdnas – kaip juodieji serbentai; aistringas, karštas dainas – kaip raudonieji serbentai; bei linksmas – kaip geltonieji serbentai. Visos moterys – ne profesionalios muzikos atlikėjos, bet saviveiklininkės, mėgstančios muziką ir dainuojančios iš širdies. Stengiamasi išlaikyti unikalią “ceikinską” tarmę, tarmiškai dainuoti folklorinio stiliaus dainas, saugojant papročius, tradicijas. Taigi, dainų repertuaras – tiek lietuvių liaudies dainos, tiek pačių moterų prosenelių, senelių, tėvų dainos perduodant patirtį jaunąjai kartai, tiek romansai, tiek humoristinės dainos.

Pasakorė Janina Tuskenienė

Ceikinių pasakorė, 2019 metais Druskininkuose vykusiame pasakorių konkurse “Žodis žodį gena” pelniusi glauniausios pasakorės vardą.

Pasakojimus J. Tuskenienė pasakoja sava Ceikinių kaimo tarme. J. Tuskenienė savo pasakojimus pasakoja visur. Neretai panaudoja ir kažkur nugirstus pasakojimus, juos savaip pagražina, paįvairina. Taip pat kuria savus. Pasakojimų temos – iš gyvenimo. Dažniausiai tai humoristinį atspalvį turinčios įvairios gyvenimiškos situacijos, pasakojimai apie šeimyninius ar kaimyninius santykius, ligas, gydytojus ir pan. Kai kurie ceikinietės pasakojimai trunka apie pusvalandį. O daugiausiai dėmesio ir klausytojų įvertinimų yra sulaukęs moters pasakojimas apie kvarabas ar kitaip sakant – ligas.

Jaunimo ansamblis „DIVERSA“

„Diversa“ nariai – ne profesionalūs muzikos atlikėjai, bet muziką mėgstantys saviveiklininkai, kurių amžius svyruoja nuo 20 iki 32 metų. Kolektyvą sudaro sesės Raimonda, Junona, Rasa, Simona bei Raminta Dudėnaitės, Alvydas Balčius bei Ema Trapikienė. Perdainuojamos įvairaus stiliaus ir žanro žinomos tiek šiuolaikinės, tiek senesnės dainos. Kartais dainose žodžius nariai pakeičia, „priartindami“ dainas prie savo krašto. Dėl užimtumo ir darbo, būna renginių, kuomet dainuoja ne visi nariai, o tik dalis. Šis kolektyvas – aktyvus, veržlus ir pats pavadinimas parodo, kad kievienas iš narių – kitoks. Bet dainoje, nors ir kiekvienas yra kitoks, skirtingas, jie tampa vienu ir tuo pačiu – išgyvenančiu ir mylinčiu muziką.

Lėlių rišėja Ema Trapikienė

IKC Ceikinių padalinio organizatorė – lėlių rišėja, „Tilda“ lėlyčių siuvėja.

Užsiimti įvairiais rankdarbiais (papuošalų, saldžių puokščių gamyba, nėrimu, mezgimu, piešimu) Ema pradėjo dar 12 klasėje. Besilaukdama pirmojo sūnaus pradėjo siūti lėlytes. Siuvimo mokėsi studijų metais, tačiau lėles siūti išmoko pati, mokydamasi savarankiškai iš knygų, interneto, iš savęs. Būdama dekrete su antruoju sūneliu pradėjo lėlytes ne tik siūti, bet ir rišti. Šio amato taip pat išmoko iš savęs, skaitydama įvairią literatūrą, domėdamasi senaisiais papročiais, tradicijomis. Šiuo amatu Ema noriai dalinasi su kitais rengdama ne tik darbų parodas, bet ir edukacijas, kurių metu galima išmokti rišti lėlytes. O Juk senovėje buvo tikima, kad surišta lėlė (ypač, jei rišant žmogus buvo geros nuotaikos) saugo namus nuo piktų akių.

Padalinio renginiai

Padalinio naujienos

Žolinės Ceikiniuose

Ceikinių kaimo gyventojai, kraštiečiai bei visi svečiai rugpjūčio 15 d. susirinko ne tik į Žolinių atlaidus bet ir šventinę programą. Paprasta, kukli Žolinių šventė pritraukė

Plačiau »

LIEPOS 6-OSIOS MINĖJIMAS CEIKINIUOSE

   Liepos 6 dieną, 20 val. užkūrus laužą  visi kartu susirinkome švęsti Valstybės dieną. Kas norėjo, galėjo pasivaišinti „ceikinska“ žolynėlių arbata  su šviežiu medumi, žaisti

Plačiau »
Skip to content