Ignalinos rajono kultūros centras baigė įgyvendinti projektą „Šiuolaikinio šokio ir naujojo cirko festivalis NAUJA TERITORIJA“. Festivalio pasirodymai išsidėstė per 2023 m. rugpjūtį:
Rugpjūčio 5 d. Palūšėje festivalį atidarė šiuolaikinės intelektualios klounados teatro mono spektaklis „Lelijos laisvės mokymai”. Tai šiuolaikinės klounados mono spektaklis apie modernaus dvasingumo apraiškas, tobulumo siekį ir apie tai, ką reiškia gyventi iš tikrųjų. Laisvės mokytojos vaidmenį kuria profesionali klounė ir aktorė – Indrė Lencevičiūtė. Ji meistriškai žiūrovus lydėjo įgalinančios laisvės sesijos metu. Spektaklis komiškai reflektavo šiandienines dvasinio turizmo ir nuomonės formavimo tendencijas. Čia komedija susipynė su tragedija ir apie rimtus, ar net graudžius dalykus.
Režisierius | ŽILVINAS BENIUŠIS
Laisvės Mokytoja | INDRĖ LENCEVIČIŪTĖ
Vėliau visų laukė šiuolaikinio šokio spektaklis „Paveikslas“. Jaudinantis jaunųjų scenos menininkų Emilijos Karosaitės, Povilo Jurgaičio bei Martyno Berulio pasakojimas kvietė žiūrovus pasinerti į vieną paprastą būties prisotintą buities istoriją. Nuo pat pradžios sulaukęs žiūrovų bei scenos meno profesionalų simpatijų spektaklis 2021 metais laimėjo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos teatro konkurso pagrindinį prizą, 2022 metais darbas pristatytas didžiausiame Baltijos šalyse šokio festivalyje „Naujasis Baltijos šokis“.
Spektaklio prodiuseris | BE KOMPANIJOS
Spektaklio ko-prodiuseris | LIETUVOS MUZIKOS IR TEATRO AKADEMIJA
Choreografai ir atlikėjai | D. MARKEVIČIŪTĖ, P. JURGAITIS IR S. AMBRAZAITIS
Rugpjūčio 26 d. Dūkšte vyko šokio trupės ULNA edukacija „Atrask judesį savyje“.
Įvyko kūrybiškas įveiklinimas pasitelkiant šiuolaikinį šokį, judesio improvizaciją ir kūrybines užduotis.
O vakaro programoje Linkmenyse visus sužavėjo šokio spektaklis „Norėčiau būt paparčio žiedu“, kurį atliks šokio teatro AURA šokėjai. Šis spektaklis inspiruotas gamtos. Kantriai įsikibę į žemę šaknimis auga medžiai. Pažaboti gamtos stichijas reikia laiko, prisitaikymas prie aplinkos lėtas ir meditatyvus. Šis gamtos įkvėptas spektaklis – apie medžius, arba apie žmones, kurie gyvybiškai reikalingi vieni kitiems tam, kad bendrautų, kvėpuotų, veiktų, išliktų ir nepailsdami ieškotų savo paparčio žiedo.
Choreografija | BEA DEBRABANT (PRANCŪZIJA)
Muzika | Dhafer Youssef „Soupir Eternal“, Hessien „Placing Shells“.
Rugpjūčio 27 d. festivalį uždarė Šeiko šokio teatro instaliacija „Salos“. Ši instaliacija – duoklė Neringos istorijai, dabarčiai ir rūpestį keliančiai ateičiai. Nidos švyturyje įsikūrusios „Salos“ kviečia pasinerti į stichišką būseną, kuriamą iš minimalistinės muzikos, judesio, šviesų ir abstrakčių kostiumų. Įžengus į erdvę, apima laipsniško užpustymo jausmas – tarsi būtum smėlio laikrodžio viduje. Žiūrovą pasitinka audra, ausis pasiekia iš smilčių ir violončelės beriama meditatyvi muzika, o ją papildo gyvai griežiama violončelė. Žymios kompozitorės Žibuoklės Martinaitytės minimalistinė kompozicija sudėliota iš analoginių smėlio ir violončelės garsų ir daugiakanaliu garsu užpildo visą švyturį.
Kompozitorė | Žibuoklė Martinaitytė
Violončelininkas | Karolis Vaičiulis / Marius Sakavičius
Choreografė | Agnija Šeiko
Scenografė | Sigita Šimkūnaitė
Festivalį dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba